PHP’yi Nasıl Öğrenebilirim?

PHP Dersleri ile kodlamaya adım atın.

Php, kullanımı kolay ve geliştirilebilir bir dildir. Her programlama dilinde olduğu gibi php dilinde de temel kodlar ve fonksiyonlar vardır. Sunucu tabanlı çalıştığı için bir hosting hesabınız varsa orada eğer yok ise wampserver veya xamp gibi programlar ile bilgisayarınıza sanal bir sunucu kurarak php kodlarınızı yazmaya başlayabilirsiniz. Php ile html arasındaki fark html statik bir yapıda kullanılırken php ise dinamik yapılarda kullanılmaktadır. Bu nedenle html uzantılı bir dosyada php kodları yazarsanız çalışmaz. Php dökümanınızın çalışması için dosya türünüzün de php olması ve sunucu tarafında barındırılıyor olması gerekir.

Php’yi öğrenirken php de kullanılan temel komutları uygulamalı olarak test etmeniz gerekir. Teorik bilgiyi öğrendikten sonra php geliştiricisi olmak ve php tabanlı projeler oluşturmak istiyorsanız ilk adımınız uygulama geliştirmektir. Hedeflediğiniz bir planda örnek proje ve basit uygulamalar geliştirerek iyi bir yazılımcı olabilir ve php’yi öğrenebilirsiniz.

Bu platformda php tabanlı uygulamaların nasıl yapıldığı konusundaki eğitimlere katılabilir ve eğitim sırasında sizlerde uygulama yaparak php yazılımını öğrenebilirsiniz.